{%SOLMENU%}

Açık MR - Open MR

Açık emar nedir ? Açık emar fiyatları ?

Merkezimizde faaliyete geçen açık emar ile artık kapalı alan korkusu olan hastalarımız da ,  gürültüsüz konforlu bir şekilde çekim yaptırabilmektedir.

Hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi yöntemlerinde önemli ölçüde ilerleme kaydedildiği günümüz dünyasında, artık radyo dalgaları yoluyla hastaya acı, ağrı hissettirilmeden, yan etkileri minimuma indirgenmiş şekilde hastalık tespitleri yapılabilmektedir. Bunlardan birisi olarak kabul edilen emar , radyo dalgalarını kullandığı için tıp merkezleri tarafından tercih edilen cihazlar arasında yerini almaktadır. Açık  emar sistemleri, bu görüntüleme teknolojisini bir adım daha ileriye taşımakta ve çeşitli sorunlarından dolayı emar çektirme sorunu yaşayan hastaların sıkıntıları da bu sayede çözülmüş olmaktadır.

Açık emar sistemlerinde açık geniş daha ferah ve daha az gürültülü bir ortamda inceleme gerçekleşir. Kapalı alan korkusu olan ya da kaygı dereceleri yüksek olgularda , nefes darlığı çeken düz ya da başını yükseltmeden yatamayan hastalarda kooperasyon güçlüğü çekilen çocuk (pediatrik) olgularda açık emar rahat konforlu bir ortam sunar.

Açık emar fiyatlarını öğrenmek için lütfen iletişim bilgilerimizle bize ulaşınız,...


Peki açık emarı kimler tercih etmelidir?

Astım, kalp, tansiyon hastalığı bulunan kişiler için açık alanda emar çekimi yapılması daha rahatlatıcı olmaktadır. Bunun dışında ise, belirli bir kilonun üzerinde olan kişiler de kapalı emar cihazında ciddi sorunlar yaşadıklarından dolayı uzman doktorlar tarafından  açık emar çekimine yönlendirilmektedir. Açık emar  yönteminde hastanın başı tamamen dışarıda kalmaktadır.  

Kapalı emar tetkiklerinde hastanın en büyük sıkıntısı bu tetkikin tünel gibi kapalı bir alanda yapılması idi. Açık Sistem emar’da hastanın dört tarafı tamamen açıktır. Bu durum kapalı mekan korkusu olan kişiler, nefes darlığı çekenler,  kilo problemi olanlar, özellikle de çocuk ve yaşlı hastalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Hastanın rahat ve geniş bir alanda tetkik yapılmaktadır. Hasta yakını da tetkik esnasında hastanın yanında kalabilmektedir.


Ankara'da Açık Emar (MR) nerede çekilir? Ankara'da Nerede MR çektirebilirim?

EGERAD TIP LABORATUVARLARI VE TIBBİ GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ

Kennedy Cad. No: 30 A/B Kavaklıdere / ANKARA

0312 427 66 90 / 0541 427 37 47 / 0532 274 32 00

Her türlü soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.